Náš príbeh

Už si počul CCCBBB?

Caballo Climbing Club Bouldering Banská Bystrica, založil pred viac než 20 rokmi Jiří Švub, otec Jakuba Švuba, bežkár, lyžiar, olympionik, ktorý ťahal ako kôň, z čoho mu prischla aj prezývka. Caballo.

Založil lezeckú stenu Škorpión, kde vyrástol nejeden silný lezec. Jiřímu sa zmenil svet, keď po nešťastnej nehode ochrnul a o lezeckú stenu sa začal vo veľkej miere starať aj Jakub. Táto malá stienka fungovala do roku 2016.

 

Brutál povala

Erá Škorpióna skončila, no začala nová. Zrodila sa Brutál povala. Všetky aktivity, krúžky a celé lezenie smerovalo sem. Povalu sme kompletne zrekonštruovali a tešili sa, že prinesie lezenie bližšie k luďom. Na povale fungujú detské krúžky a tréningy pre mládež aj dospelých.

 

Brutálka Zvolen

Členovia klubu CCCBBB v roku 2022 otvorili aj novú bouldrovku Brutalka vo Zvolene, ktorú sme v roku 2024 rozšírili o stienku s lanom. 

 

Brutálnu firmu tvorí brutálny team.

Začali sme prirodzene. Skalolezci, nadšenci športového lezenia na obtiažnosť, bouldering, tréneri, inštruktori a neutíchajúce deti čo zbožňujú lezenie a chcú ho priblížiť verejnosti.

Jakub

Stavia projekty, vedie team a posiela výplaty.

Eva

Učí deti a začiatočníkov, vedie lezecké krúžky.

Ing. Áron Phd.

Výroba chytov, štruktúr, routesetting, krúžky pre deti.

Baška

Učí deti a začiatočníkov, vedie lezecké krúžky.

Fero

Routesetting, dielňa, montáže a Instagram.

Barbora

Administratíva, správa objednávok internetového obchodu.

Adam

Routesetting, dielňa a montáže.

Dávid

Routesetting, test produktov, trénovanie pretekárov a detí.

Dnes

si už môžeš na našich chytoch a štruktúrach zaliezť na nejednej komerčnej stienke, napríklad žilinskej Laskale alebo si ich rovno zakúp v našom eshope.

Chýba ti stena
alebo chyty?

V ponuke máme aj skvelé produkty pre lezecký tréning.